Nebankovní hypotéka bez registru

Červenec 12th, 2010

Nebankovní hypotéka <– Více informací

Alternativou se dnes stávají nebankovní hypotéka, které poskytnou peníze v podstatě každému, kdo si o ně zažádá a splní pouze pár základních podmínek. Na druhou stranu je potřeba dodat, že jsou nebankovní hypotéky poměrně výrazně úročeny a nemusí být vždy tak výhodné, jak se na první pohled zdá.
Finanční obnos, který vám pak nebankovní hypotéky poskytnou, můžete čerpat jednorázově, nebo postupně - maximálně půl roku, a vždy převodem na účet. Nebankovní hypotéka u finančních služeb je vždy možnost zvolit jak bankovní, tak i nebankovní sektor. Stejně jako u půjček i u hypoték existuje alternativa oproti bankovním.

Výhody a nevýhody

Těžko posuzovat, zda jsou markantnější výhody, nebo nevýhody, takže toto rozhodnutí necháme na vás. Začneme ale výhodami. Tou nejvýraznější je pochopitelně fakt, že banky neposkytnou hypotéky klientům, kteří měli v minulosti problémy se splácením – mají zápis v bankovním registru. To ale není překážkou k tomu, abyste mohli dosáhnout na nebankovní hypotéky. Pro některé klienty je tak právě tento finanční produkt poslední možností. S trochou nadsázky se dá říct, že nebankovní společnosti tak doslova čekají na klienty, kterým banka nechce půjčit, nebo kteří nemají dostatečně vysoký příjem, aby si mohli uzavřít například stavební spoření. Jiné výhody totiž nebankovní hypotéky v praxi nemají. Naopak klíčovou nevýhodou je fakt, že u nebankovních společností citelně proděláte. Úroky v bankách nikdy nepřekračují 5%, pokud ale patříte mezi alespoň lehce problematické klienty, budete mít nebankovní hypotéku s úročením minimálně 10%. V praxi jsou také nebankovní hypotéky typické větší mírou rizika, když se zavazujete splácet menším, někdy i neprověřeným společnostem

 

Informace zde

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

Comments are closed.